Na stáncích je nový časopis Historia Bellica

Dnes se v trafikách objevil nový časopis Historia Bellica, který je určený především zájemcům o vojenskou historii. Magazín bude vycházet pod hlavičkou vydavatelství Mladá fronta.

Historia Bellica s podtitulem Lidé, zbraně, vojenství je nový licencovaný magazín, který vznikl ve spolupráci s německým časopisem Clausewitz Magazin. Čtenářům nabídne velmi detailní články se zaměřením hlavně na období 19. a 20. století. Zájemci o tuto tematiku se tak mohou těšit na spoustu zajímavých informací.

„Historia Bellica je novým vojensko-historickým magazínem, který na svých stránkách periodicky nebo ve speciálních vydáních přináší články historiků, specializovaných publicistů nebo pamětníků o válečné historii a diplomacii, jejích osobnostech,  válečném umění a bojové technice,“ uvádí šéfredaktor časopisu Jozef Bošiak.

Magazín bude vycházet šestkrát ročně. První číslo, které se na trhu objeví poslední listopadové pondělí, hned v úvodu představí osobnost a kariéru polního maršála Erwina Rommela, který je jedním z nejznámějších generálů Třetí říše. Čtenáři se mohou těšit i na prosincový speciál, který se zaměří na Francouzskou cizineckou legii. Časopis do budoucna plánuje pracovat s tématy jakými jsou vpád wehrmachtu do Sovětského svazu, boje druhé světové války na východní a západní frontě nebo se hodlá věnovat i československé vojenské historii. Historia Bellica bude vycházet v nákladu 18 000 výtisků při ceně 80 korun za kus.

Přidat komentář