Level Magazine

Level Magazine je český časopis zaměřený na počítačové hry. Společně s časopisem Score patří k jediným magazínům o počítačových hrách na českém trhu. První číslo vyšlo v lednu 1995 a od roku 2019 vychází osmkrát ročně. Svým obsahem informuje nejen o počítačových hrách, ale také o hardwaru, softwaru, vývojářích a významných osobnostech z videoherního průmyslu a o deskových hrách, na které je vyčleněna samostatná rubrika.

Za 26 let své existence se časopis často proměňoval jak ve struktuře, tak po personální stránce. Do roku 2014 byla ke každému číslu jako CD příloha dodávána plná hra zdarma. K tomu redakce Levelu začala tvořit obsahy nad rámec tvorby časopisu, čímž odlišovala periodikum od konkurence, a vytvářela nové standardy, které pak přebírala další herní média. Projekt Level TV, který vycházel na přiloženém disku, vznikl v roce 2003. Původně informační pořad přešel na komediální skeče a scénky samotných redaktorů. Postupem času redakce do video obsahu začala přidávat recenze, reportáže apod. V současné době vychází časopis bez příloh.

Prvním šéfredaktorem Levelu byl Jan Tománek, od té doby se na této pozici vystřídalo šest redaktorů. Momentálně má časopis tři šéfredaktory, kteří na této pozici působili již dříve – Petra Poláčka, Ondřeje Průšu a Martina Bacha. Nejzásadnější změna přišla v roce 2013, kdy malé vydavatelství Naked Dog s.r.o. (ve vlastnictví Ondřeje Průši) zachránilo časopis před jeho ukončením. Level nemá fyzickou redakci, redaktoři komunikují převážně virtuálně. V časopise je celkem 11 rubrik, ve kterých najdeme například recenze na hry, rozhovory, úvahové texty a komentáře nebo články o historii počítačových her.


aktualizováno 23. prosince 2021

« Back to Glossary Index