Drbna.cz

Drbna.cz je webový portál, který poskytuje čtenářům zpravodajství z České republiky i ze světa a informuje o aktuálním dění. Nabízí obvyklé rubriky jako je kultura, politika, nebo doprava a nyní i rubriku o koronaviru.

Známější než oficiální web jsou ale mutace Drbny. Zpravodajský deník odstartoval v roce 2011, kdy autor Libor Matoušek založil Budějckou drbnu. Postupně se přidaly i další krajská města a nyní má svůj městský portál devět měst ze třinácti, chybí jen Zlín, Pardubice a Ostrava.

Principem všech drben je tak shromažďovat informace z kraje a informovat o nich místní obyvatele. Tyto regionální deníky přenesly svůj web také na facebookovou stránku a většina z nich si založila i profil na Instagramu, kde místo obsáhlého článku hraje hlavní roli fotka se stručným popiskem.

Šéfredaktorem Olomoucké drbny je Jan Tománek, který nejenže vede redakci, ale navíc sám přispívá články na web. Olomoucká mutace se pod jeho vedením pyšní prvním místem mezi nejrychleji rostoucími zpravodajskými portály kraje.

« Back to Glossary Index