Anketa: „Každá kategorie je velmi zajímavá a rozmanitá,“ říká o Prix Bohemia Radiu prezidentka festivalu Hana Maciuchová

Olomouc má za sebou čtyřdenní festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio. Jak nabitý program hodnotí návštěvníci a co se jim líbilo nejvíce, si můžete přečíst v naší anketě. Zastihnout se nám podařilo i samotnou prezidentku festivalu herečku Hanu Maciuchovou.
Jak se vám líbí program Prix Bohemia Radio? Co vás nejvíce zaujalo?

Hana Maciuchová, herečka a čestná prezidentka festivalu – Program se mi líbí velmi, protože je velmi pestrý a bohatý. Nemůžu říct, co mě nejvíce zaujalo. Každá kategorie je totiž velmi rozmanitá a je na velmi vysoké profesionální úrovni. Dokonce teď, když jsme poslouchali ty mladé kolegy v těch různých inscenacích, tak to je na potlesk! Čtrnáctileté kolegyně na opravdu vysoké profesionální úrovni, které jsou za mikrofonem. Úžasné! I ohlasy jsou vstřícné, protože Olomouc je krásná, a potom letos máme takové štěstí na počasí, že nám všem to slunce dodává energii a úsměvy do tváří. Takže je tu nádherně.

 

 

Zuzana Fuksová, moderátorka pořadu Buchty na ČRo Wave – Z programu jsem bohužel nic neviděla, ale je to tady nádherné, super je párty se Šimonem Holým. Jsou tu skvělí tanečníci a hlavně DJ.

 

 

Anna, 20 let, studentka FF UPOL – Program je super, hodně se mi líbí. Nejlepší byl zatím kvíz. Těším se na vulgarismy a matematiku zločinu.

 

 

 

Tobiáš, 20 let, student FF UPOL – Program se mi líbí hodně. Jsem z něj docela nadšený. Hned první den jsem navštívil tři poslechy – Má osobní rusofobie, Pro tebe – jak žít s vírou, když tě církev nechce a V mongolské stepi uprostřed léta. Nejvíce mě oslovil první poslech, kde autor popisoval svou fobii z Rusů a ruštiny. Bylo mi to hodně blízké, protože taky cítím ti historickou skepsi vůči Rusům. Taky mě příjemně překvapila mezinárodní účast porotců.

 

 

 

Iveta, 20 let, studentka FF UPOL – Program je fajn, nejvíce se mi líbil pondělní kvíz, který byl v příjemném prostředí atria na Konviktu. Debata o vulgarismech ve vysílání byla také hodně zajímavá.

 

 

 

 

Ondřej, 19 let, student FF UPOL – Program je super. Bohužel toho kvůli škole moc nestíhám, ale co jsem viděl stálo za to. Nejvíce mě bavila pondělní Silent disco.

Přidat komentář