Imagine Games Network

Imagine Games Network (IGN) je americká webová stránka zaměřená na videohry a zábavní média. Provozovaná je společností IGN entertainment inc., dceřinou společností Ziff Davis, jejíž vlastníkem je j2 Global. Společnost sídlí v San Franciscu a je řízena bývalým šéfredaktorem Peerem Schneiderem.

Internetová stránka IGN byla založena 21. září 1996 mediálním podnikatelem Chrisem Andersonem. Zaměřuje se na hry, filmy, televizi, komiksy, technologie a další média.

Distribuovaná je kromě desktopových webových stránek také na mobilních platformách, konzolových programech (Xbox, PlayStation), Fire TV a prostřednictvím YouTube, Twitche, Hulu či Snapchatu.

Původně byla webová stránka IGN vlajkovou lodí společnosti IGN entertainment inc., která vlastnila a spravovala další webové stránky orientované na hráče, filmy a zábavu. Mezi ně patří například Rotten Tomatoes, GameSpy, GameStats, VE3D, Team Xbox, Vault Network, File Planet, AskMen a další. V únoru 2013 se ji majitel rozhodl prodat společnosti Ziff Davis pod kterou funguje dodnes.

IGN patří mezi nejvíce navštěvované stránky na internetu. V roce 2005 zveřejnili statistiku, která ukazuje 24 milionu unikátních návštěvníků za měsíc a 4.8 milionů registrovaných uživatelů mezi všemi odděleními stránky. Dnes stránku měsíčně navštíví 177 milionů lidí měsíčně.

Stránky mají celkem třicet mezinárodních vydání, jsou dostupné v dvaceti šesti jazycích a sto patnácti zemí. Svého vydání se dočkala 1. listopadu 2016 i Česká a Slovenská republika.

« Back to Glossary Index