Emma Smetana

Emma Smetana je česká novinářka, herečka a muzikantka. Má dvojí občanství: české a francouzské. Vystudovala Evropské záležitosti na Pařížském institutu politických věd a Politologii a Mezinárodní vztahy na Svobodné univerzitě v Berlíně.

V letech 2012 až 2016 moderovala Zprávy TV Nova. Nejprve ranní, odkud byla převedena do hlavní zpravodajské relace. Odtud byla vyhozena po neshodách s vedením ohledně neutrality a kvality podávaných informací, i přesto že v době propuštění byla v těhotná. Nakonec Smetana Novu zažalovala, nicméně soud prohrála.

Od března 2017 je moderátorkou DVTV, kde vede mj. cizojazyčné rozhovory, jelikož umí plynně francouzsky, anglicky, německy a domluví se i hebrejsky a španělsky.

Je častým terčem bulváru, především kvůli zmíněnému konci na TV Nova, po kterém se o ní objevilo několik lživých článků.

Co se herecké kariéry týče, hrála například ve filmu Donšajni nebo Hořící keř. V roce 2012 založila kapelu nesoucí její jméno, kde zpívá a hraje na klavír. V roce 2016 vydala první album, ze kterého vzešel v povědomost především hit „No Fire“, který začala hrát i některá komerční rádia.

Jejím otcem je Jiří Smetana, autor písně Sluneční Hrob. S manželem izraelsko-palestinsko-českého původu Jordanem Hajem, který je zároveň jejím manažerem, má dceru Lennon, pojmenovanou po zavražděném členovi The Beatles.

« Back to Glossary Index