Nesvadbová odchází z čela Harper’s Bazaar

Z čela lifestylového magazínu Harper’s Bazaar po sedmnácti letech odchází šéfredaktorka Barbara Nesvadbová. Pozici teď dočasně řídí Lada Rudovská.

Ke dni 4. května definitivně končí šéfredaktorka módního a lifestylového měsíčníku Harper’s Bazaar Barbara Nesvadbová. Ta tak po sedmnácti letech opouští křeslo šéfredaktorky, kterého se prozatím ujme publisherka licencovaných titulů vydavatelství Bauer Media, kam spadají kromě Harper’s Bazaar například i módní časopisy Cosmopolitan a Esquire. Rudovská má v oblasti lifestylu bohaté zušenosti. Dříve pracovala jako ředitelka redakcí lifestylových titulů CN Invest a mezi lety 2006 a 2010 zastávala pozici šéfredaktorky časopisu Elle.

„Děkuji Báře Nesvadbové za její dlouholetou práci pro Harper’s Bazaar a oceňuji její přínos k etablování této významné značky na českém časopiseckém trhu,“ uvedla generální ředitelka Bauer Media Karin Vedrová. Nová šéfredaktorka či šéfredaktor časopisu by se měl postu ujmout přibližně za dva měsíce.

Barbara Nesvadbová se dostala do čela Harper’s Bazaar v roce 2001. Předtím zastávala post šéfredaktorky magazínu Playboy a Xantypa. Známá je též jako spisovatelka. V rámci své kariéry napsala již dvanáct knih, mezi než patří například Bestiář, Přítelkyně nebo poslední vydané Laskonky z roku 2016.

Harper’s Bazaar patří k nejprestižnějším a nejdéle vydávaným módním časopisům na světě. V Česku vyšel poprvé v roce 1996.

 

Přidat komentář