Co média v týdnu 10/2018 dala

Minulý týden se nesl ve znamení kontroverzních titulek. Jednoznačně největší pozornost si vysloužil týdeník Echo, kde se na titulní straně objevila fotka náhrobku zavražděného investigativního novináře ze Slovenska Jána Kuciaka a tvrzení, že tato vražda rozvrací Slovensko. Smutné téma s podobnou předpovědí do budoucna připomněl i Reflex a Respekt na svou titulku přidal černou pásku se jménem zavražděného novináře i jeho přítelkyně. Reflex krom toho i vtipně zdůraznil inauguraci prezidenta, která v minulém týdnu proběhla. 

Titulku vzbuzují diskuzi má i Týden. Děvčátko se zapálenou cigaretou v ústech je fotka, kterou přehlédne jen málokdo a důvod, proč je tento obrázek na první straně je ještě víc alarmující. Týden zpracoval reportáž o tom, kolik školáků pod patnáct let je v naší republice závislých na alkoholu, tabáku, či jiných návykových látkách.

Překvapil i týdeník Euro, na jehož hlavní straně můžeme vidět Ježíše nesoucího kromě kříže i vidle a lopatu. Věc, která u nás maximálně pár lidí trochu překvapí, by třeba u našich polských sousedů vyvolala vlnu bouřlivých reakcí. Fotka má dokreslit téma „Jak se česká církev ohání v byznysu“, což rozhodně stojí za přečtení.

Přidat komentář