Ukazujeme každodenní realitu policejní práce, říká o novém pořadu ředitel FTV Prima Marek Singer

Po velkém úspěchu v Německu i na Slovensku k nám přichází nová reality show Policie v akci. Od 9. října ji můžou diváci FTV Prima vidět každý všední den odpoledne. Pořad z policejního prostředí se okamžitě stal záhadou nejen pro diváky, ale i Policii ČR, která se seriálem hned začala zabývat.

„Pořad nabídne čtyři případy, čtyři lidské osudy, čtyři policejní zásahy. Před kamerou vystupují různé policejní hlídky, případy ukazují různé podoby každodenního volání o pomoc, které musí řešit,“ říká mluvčí Primy Jana Mrákotová. Každý zásah začíná voláním na dispečinky, po kterém okamžitě vyjíždí hlídky k případům krádeží, rodinných a sousedských sporů, přepadení atd.

Záměrem tvůrců pořadu je maximální snaha o realistické natočení policejní práce, jak té rutinní, tak i té u výjimečných případů. „Přicházíme s něčím zcela novým. Ukazujeme televizně zpracovanou každodenní realitu náročné policejní práce, inspirovali jsme se skutečnými příběhy,“ tvrdí o seriálu generální ředitel Prima Group, Marek Singer. Specialitou je také to, že režisér do natáčení nijak nezasahuje, kamera pouze sleduje vývoj situace, kterou policisté řeší na místě bez scénáře.

Všechna tato prohlášení však vzbudila zájem Policie ČR, které dostala řadu dotazů ohledně podílu jejich spolupráce na tomto programu. Situací se poté začal zabývat odbor vnitřní kontroly Policejního prezidenta ČR. Odbor se snaží především zjistit, jestli v pořadu vystupují herci, či jsou to opravdu zaměstnanci policie a pokud ano, zdali účastní se tohoto natáčení v pracovní době.

Hned týden po zahájení vysílání vydala Policie krátké oficiální vyjádření, kde odmítá jakoukoli účast na tvorbě této reality show. „Neztotožňujeme se s postupy herců – policistů, které nejsou v souladu s právními předpisy, ani s běžnou praxí, a často jsou uměle vyhrocené,“ říká tisková mluvčí Policejního prezidenta Iveta Skupien. „Podle prvotního zjištění policisty v seriálu ztvárňují jak skuteční policisté, tak i civilisté. Zároveň jsme také zjistili, že policisté tuto „uměleckou činnost“ provozovali v době svého osobního volna,“ dodala. Záležitostí se odbory hodlají dále zabývat, doposud však nedošly k žádným konkrétním závěrům.

Přidat komentář