Novinář v popkultuře – The Interview

o-THE-INTERVIEW-TRAILER-facebook„První pravidlo žurnalistiky? Dát lidem co chtějí!“ Dave Skylar.

Pořad Skylar Tonight se zabývá hlavně životem celebrit, a jeho tvůrci, producent Aaron Rapaport a Dave Skylar jsou také tak trochu celebrity. Svoji práci neberou moc vážně a je pro ně jedním velkým večírkem. Přeci jenom živí je neutuchající potřeba diváků po skandálech ze života celebrit. S oslavou 1000 epizody přichází producentovi Skylar Tonight, který je vystudovaný žurnalista, pracovní krize. Začíná si uvědomovat, že práce, kterou dělá, je vlastně bulvár, který ho nenaplňuje a chtěl by se věnovat spíše něčemu serióznímu.

Z pořadu ale odejít nechce, takže se snaží změnit jeho ráz a udělat z něj přinejmenším show, která nebude založená na trapných a obscénních pikantnostech ze života amerických celebrit. Domluví si tak rozhovor s fanouškem pořadu, Kim- Jong unem, vůdcem Severní Koreje, který rád jejich nabídku přijme.

V souvislosti  s cestou do Severní Koreje se na ně obrací CIA s žádostí, aby vůdce zabili. Jenže již při jejich příletu do se ukazuje, že Skylar není zas takový profesionál, jak by se mohlo zdát, a má ze všeho jen srandu. A celá operace se pomalu kazí. Nakonec ale dostane Skylar možnost oprostit se od zábavních rozhovorů a stát se žurnalistickou hvězdou. Ukázat světu, že Kim Jong un není bůh a jeho jaderné zbraně nejsou pro Ameriku hrozba. Díky svým znalostem, ale spíše jeho velkému štěstí, se mu podaří udělat zásadní rozhovor v jeho kariéře.

Film nepodává divákovi velkou možnost nahlédnout do zákulisí pocitů žurnalistů. Film je natočen spíše jako komedie, kde hlavní roli hrají rádoby žurnalisti.

 

KOMENTÁŘE

  • Lukáš

    Ideální film, když se chce člověk jen tak zasmát a nic moc kolem toho neřešit, i přesto, kde se „odehrává“ a o čem nám dává informace.

Přidat komentář