Robert Záruba

Český sportovní komentátor narozen v Praze v roce 1967. Vystudoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 1984 byl externím spolupracovníkem Redakce sportu České televize a od roku 1990 je jejím stálým zaměstnancem. V roce 2000 pracoval v TV Nova, ale po půl roce se opět vrátil k České Televizi, kde je momentálně šéfkomentátorem.

Hlavní náplní jeho práce v televizi je komentování hokejových utkání českého reprezentačního mužstva na vrcholných soutěžích – Mistrovství světa v ledním hokeji, Zimní olympijské hry. Během svého působení v televizi Nova uváděl pořad Svět NHL. Podílel se na 134 sportovních dokumentech, mezi které patří například Jágr Team (1996), Hokej v srdci – Srdce v hokeji (2004), „Velkej“ – Pocta Ivanu Hlinkovi (2005) a další…

Jako redaktor působil v pořadech Branky, body, vteřiny.  V roce 2001 založil Dohráno. V roce 2011 vytvořil pořad Kamelot, který uváděl střídavě s Jaromírem Bosákem.

Mimo své působení v televizi také přednáší na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy předmět Sportovní televizní žurnalistika. Mezi jeho další úspěchy patří také jeho dvě knihy – Přepište dějiny! o olympijském vítězství v Naganu a Chytám svůj život, kde je hlavním tématem Dominik Hašek.

« Back to Glossary Index