Monika Čuhelová

Monika Čuhelová (1987, Brno) je česká sportovní redaktorka. Ke sportu měla blízko od útlého věku, jej otec Petr Čuhel je bývalý prvoligový fotbalista a v současnosti je fotbalovým trenérem. Čuhelová svoji kariéru začala v soukromě brněnské televizi, odkud se přesunula do Prahy, kde působila v rádiu Kiss 98.

V roce 2012 začala pracovat v České televizi, věnovala se fotbalu. Podílela se na reportážích z přímých přenosů českých nejvyšších soutěží, evropských soutěží a moderovala fotbalový pořad Dohráno. Jako její největší úspěch by se dala považovat její účast na Euru 2016. Mezitím, v roce 2015, vydala se svým tehdejším přítelem Petrem Švancarou knihu Mercedes: Projížďka životem fotbalového baviče, která byla pojata jako Švancarova autobiografie. Kniha získala ocenění Cena čtenářů Český bestseller na festivalu Svět knihy.

V roce 2017 skončila v České televizi. V létě 2018 měla nabídku práce z O2 TV, ale kvůli neshodám s vedením nabídku nakonec odmítla. Provozuje internetový pořad Neutečeš, ve kterém během jízdy autem zpovídá sportovce, převážně fotbalisty. Aktuálně točí nízkorozpočtové reklamy a na youtube kanálu fotbalové Zbrojovky Brno moderuje pravidelný pořad Studio Flinta, ve kterém vyzpovídává osobnosti působící v brněnském klubu.

« Back to Glossary Index