Česká televize pomůže školákům s domácí výukou

V důsledku epidemie koronaviru česká vláda v úterý rozhodla o dočasném zavření všech základních, středních a vysokých škol. Tisíce dětí se tak ze dne na den ocitly odkázané na samostudium a domácí výuku. Česká televize (ČT) pod záštitou ministerstva školství nabízí dětem vzdělávací alternativu pomocí projektu UčíTelka.

Už příští pondělí spustí veřejnoprávní televize projekt UčíTelka, který je věnovaný převážně žákům prvního stupně základních škol. Vzdělávací pásmo začne vždy v devět ráno a bude se skládat z několika bloků proložených vzdělávacími pořady.

ČT však myslela i na starší děti. Duben se obvykle nese ve znamení přijímacích zkoušek na střední školy a víceletá gymnázia. Těm by s přípravou měl pomoci pořad Škola doma vysílaný v úterý a ve čtvrtek od dvou hodin. V úterý se bude věnovat českému jazyku, ve čtvrtek zase matematice, tedy dvěma předmětům, ze kterých budoucí středoškoláci skládají zkoušky.

Pořad však nebude určený jen dětem, věnovat se bude i problematičtějším jevům, jako jsou například velká a malá písmena, což dělá běžně problém i dospělým. Generální ředitel Petr Dvořák také avizoval, že ČT má v plánu spustit klip plný vzdělávacích videí.

Pozitivní reakce převažují

Reakce na sociálních sítích jsou ve skrze pozitivní, lidé nápad chválí. „Pro děti, které budou nejspíš nemálo týdnů bez kontaktu se spolužáky, bez možnosti cestování, návštěvy kina i nákupů, bude užitečná jakákoli cesta, jak opatřit smysluplnou zábavu kombinovanou se vzděláváním. Tento projekt tedy beru jako výborný příklad naplňování veřejnoprávní úlohy ČT,“ sdělil redakci Mediatora pan Jan, který má děti v první a čtvrté třídě.

ČT:D zaměřená primárně na nejmenší diváky už na kontě pár vzdělávacích pořadů má. Například Hvězdičky, věnující se postavám moderních dějin, nebo Němčina s Mitzi a Maus. Projekt UčíTelka poběží na ČT2.

KOMENTÁŘE

Přidat komentář