26. ledna 1958 – Narození Ellen DeGeneresové

Dnes slaví své 62. narozeniny známá americká moderátorka, herečka a komička Ellen DeGeneresová. Působí v Americe jako moderátorka své vlastní show The Ellen Degeneres Show, ve které baví své diváky i hosty už od roku 2003. Díky své úspěšnosti v televizi získala několik ocenění Emmy.

Narodila se 26. ledna 1958 v největším předměstí New Orleans zvané Metaire. Své mladé léta prožila také v Atlantě. K úspěšné kariéře se ale musela propracovat. Svou pracovní kariéru zahájila jako servírka, barmanka a také jako malířka pokojů. Ellen svůj komediální talent odhalila a začala ho rozvíjet. Ze začátku se předváděla v různých kavárnách v New Orleans a následně i po celé USA. V roce 1982 získala ocenění Nejzábavnější osobnost Ameriky.

Jako herečka zazářila v TV seriálu Open House, Laurie Hill nebo ve filmu Šišouni v New Yorku. Od roku 1994 začala hrát ve svém vlastním americkém sitcomu Ellen a následně v The Ellen Show, který se natáčel do roku 2002. Také ztvárnila hlavní postavu ve filmu Mr. Wrong.

V roce 2016 získala Prezidentskou medaili svobody. Objevila se v pěvecké soutěži  American Idol jako porotkyně a také ve videoklipu Girls Like You od Maroon 5. Mimo jiné také založila vlastní nahrávací společnost Eleveneleven a je autorkou čtyř knih. Na trh uvedla svou lifestyle značku ED Ellen Degeneres, která nabízí kolekci oblečení, bot, doplňků a mnoho dalšího.

Momentálně uvádí svou The Ellen DeGeneres Show, kde se objevují mezi hosty nejznámější tváře ve světě showbussinesu. Tato show má také svůj Youtube kanál, který patří mezi nejvíce odebíraných kanálů na serveru. Tato show získala několik ocenění v různých amerických anketách.

KOMENTÁŘE

Přidat komentář