Česká televize ve znamení změn. Na programu je i Divácká rada

Nová organizační struktura České televize (ČT) je nyní tématem číslo jedna. Generální ředitel ČT Petr Dvořák změny oznámil na středečním jednání Rady ČT, kde mimo jiné zmínil i plán vytvoření Divácké rady.

Již na jaře hovořil znovuzvolený generální ředitel ČT Petr Dvořák o změnách, které by rád prosadil v rámci organizační struktury. Záměrem tohoto rozhodnutí bylo především zjednodušit řízení. Tato nová struktura bude kromě Petra Dvořáka tvořena osmi hlavními divizními řediteli a dvěma řediteli televizních studií v Ostravě a Brně. V návaznosti na zúžení současného osmnáctičlenného stavu tak dojde ke zrušení pozice ředitelky lidských zdrojů Barbory Smutné a výkonného ředitele právního úseku Tomáše Gawrona. „Děkuji jim za jejich práci, kterou odvedli pro Českou televizi. Velmi si toho vážím,“ poděkoval na jednání Rady ČT Petr Dvořák.

Petr Dvořák se ve svém prohlášení také zmínil, že připravuje vznik Divácké rady, přičemž oslovil více než šedesát organizací rozdílných diváckých skupin. Rada by měla být tvořená zástupci těchto organizací a jejich první setkání se uskuteční již začátkem ledna 2018. Divácká rada tedy bude novým poradním orgánem, jež se bude předběžně scházet asi dvakrát ročně.

Dalším bodem programu jednání bylo vytvoření divize Korporátní vztahy a komunikace, do které zařadí většinu útvarů, které byly dosud přímo řízené generálním ředitelem. Jde například o úsek Komunikace a vnější vztahy, Právní a Obchodní úsek nebo úsek Bezpečnosti a vnitřních služeb. Novou divizi bude řídit současný výkonný ředitel Vít Kolář.

Středeční jednání s sebou přineslo také zveřejnění Pravidel předvolebního a volebního vysílání v souvislosti s následující lednovou volbou prezidenta. Součástí těchto předpisů jsou například i pravidla pro zvaní hostů do pořadů v předvolebním období.

KOMENTÁŘE

Přidat komentář