Filip Horký

Filip Horký (* 26. listopadu 1991) je český novinář a moderátor. S novinařinou začal v 16 letech, kdy začal psát pro internetový portál www.vfotbal.cz a poté se dostal na největší internetový portál o fotbale www.eurofotbal.cz (květen 2008 – únor 2013), kde psal hlavně o české lize a Bundeslize. Jako fotbalový a sportovní reportér se dostal do České televize, kde působil více než tři roky (únor 2010 – únor 2013) ve fotbalové sekci, odkud později přestoupil do redakce zpravodajství ČT24 (únor 2013 – říjen 2015).

Z České televize odešel do internetové DVTV, kde vykonává pozici tzv. „létajícího reportéra“, v které se měl zaměřit více na zpravodajský obsah oproti dosavadnímu diskusnímu formátu, který zastávají Daniela Drtinová a Martin Veselovský.

Vystudoval česko-italské gymnázium v Praze, po kterém se hlásil na žurnalistiku na Univerzitě Karlově, kam ho nepřijali. Jelikož se o novinařinu zajímal už od mládí a začal svou kariéru dost mladý, už na střední škole měl v posledním ročníku individuální studijní program a vysokou školu začal studovat až v loňském roce, a to mezinárodní vztahy a evropská studia na Metropolitní univerzitě v Praze.

Jeho popularita vzrostla v rámci jeho rychlého informování o událostech na ukrajinském Majdanu. V květnu 2016 získal Novinářskou křepelku, cenu pro novináře do 33 let, za poctivou novinařinu, entuziasmus a inovativní přístup.

Jeho sociální sítě jsou velmi sledované a on sám je na nich dost aktivní. Jeho twitter koncem listopadu sledovalo přes 48 tisíc uživatelů a jeho facebookový profil v tu samou domu sledovalo téměř 11 tisíc sledujících. Kromě češtiny ovládá i angličtinu a italštinu.

« Back to Glossary Index

Přidat komentář